[ FAGUS a.s. ]

Přístavba mateřské školy v Halenkovicích

Mnohá města a vesnice se v současnosti potýkají s nedostatkem kapacity pro umístění dětí do škol a mateřských škol. Reagovat na zvýšený počet přihlášek koncem školního roku na rok další, kdy jsou k možné výstavbě v podstatě k dispozici pouze prázdninové měsíce, je pro zřizovatele těchto zařízení téměř nemožné.

 V Halenkovicích tento problém vyřešili během letošních prázdnin přístavbou mateřské školky ke stávající budově. Tato modulová stavba umožnila umístit dalších 20 dětí a zvýšit kapacitu na celkový počet 60. Výstavba trvala 4 týdny, příprava staveniště přibližně stejnou dobu, takže vše bylo vyřešeno během prázdnin. Nová školka splňuje všechny předepsané normy a rodiče i děti si nové prostředí velmi pochvalují.

Zřizovatelé předškolních a školních zařízení tak mají možnost pružně řešit problémy s umístěním dětí, a to i bez čekání na to, jestli na ně zbudou finanční prostředky v rozpočtu ministerstva na další rok. Stavbu lze totiž financovat dlouhodobým leasingem nebo úvěrem prostřednictvím našich partnerů, kteří mají s financováním modulových staveb zkušenosti.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS