[ FAGUS a.s. ]

Nová pokladna u haly Rondo v Brně

Čas od času se objeví projekt, který není v celkovém objemu výroby firmy nijak významný, ale může být zajímavou konstrukční a designovou výzvou pro naše technology.

Takový objekt jsme v srpnu 2010 řešili pro nově rekonstruovanou halu Rondo v Brně. Nová pokladna byla umístěna v hlavním vstupu do areálu a její čtyři terminály budou sloužit k prodeji vstupenek na sportovní a kulturní akce. Terminály jsou online připojeny k hlavnímu serveru, provozovatelé mají k dispozici okamžité informace o prodeji a návštěvníci jsou rychleji odbavováni, čímž odpadají dlouhé fronty zejména při prodeji vstupenek na hokejové zápasy Komety Brno.

Pokladna je řešena jako mnohoúhelníkový ocelový rám, opláštění zevnitř ohýbatelným sádrokartonem, zvenčí hliníkovým 2 mm plechem, tvarovaným do kazet. Okolo objektu je souvislý nerezový pult. Stěnové výplně tvoří hliníkové rámy s bezpečnostním sklem a posuvnou spodní částí, která slouží k otevření oken a obsluze návštěvníků.  Střecha je řešena jako rovná falcovaná se spádem do čtyř integrovaných svodů, odvádějících dešťovou vodu pod pokladnu s volným výtokem na chodník.

I přesto, že se nejednalo o sériovou vícekusovou výrobu, prokázali naši pracovníci konstrukční a řemeslnou zručnost při výrobě a montáži tohoto originálního kusu.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS