Technický popis a výroba

[ FAGUS a.s. ]

Výroba

Fagus vyrábí různé typy prefabrikovaných modulů v různých velikostech uzpůsobených tak, abychom efektivně vyřešili půdorysný návrh stavby podle požadavků zákazníka. Výroba probíhá ve čtyřech výrobních závodech s celkovou kapacitou přibližně 3.500 modulů ročně. Naši kvalifikovaní pracovníci jsou připraveni připravit pro vás kompletní řešení od úvodních náčrtů až po finální stavbu na klíč.

Technický popis modulu

1

Složení podlahy a stěny

2

Složení stropu

Ocelový rám

Rám kontejneru je tvořen ocelovou samonosnou konstrukcí, je svařen z válcované uhlíkaté oceli, určený pro dvojnásobnou až pětinásobnou stohovatelnost. Základní nátěr rámu je proveden antikorozní barvou. V případě požadavků na zvýšenou odolnost se rám vyrábí z ocelových pozinkovaných profilů.

Barevné provedení

Po základním nástřiku je kontejner lakován dvousložkovou barvou v libovolném barevném odstínu dle palety RAL. Síla lakování lze zvýšit pro vyšší odolnost vůči poškrábání až do síly 350 μm. Barvy lze na kontejneru kombinovat v libovolném provedení.

Venkovní dveře

Nejčastěji jsou dodávány venkovní plastové dveře s vícekomorovým systém. Výplň je tvořena z izolačního dvojskla, tepelná prostupnost je U = 1,1 Wm-2K-1. Tato hodnota se blíží hodnotě, jakou má 30 cm silná zeď.  

Okna

Okna jsou plastová, hliníková, dřevěná, dřevohliníková, otvíravá sklopná, sklopná, fixní, zasklená s izolačními dvojskly a s tepelnou prostupností U = 1,1 Wm-2K-1. Okna bývají vybavena roletou se zajištěním. Rámy oken je možné dodat v libovolném barvném provedení.