[ FAGUS a.s. ]

Kompresorová stanice

Fagus se stal dodavatelem modulárního systému pro kompresorové stanice, které by chtěl indonéský investor realizovat na celém světě pro těžbu hydrátu metanu. První projekt je realizován na platformě v moři u Baku v Ázerbájdžánu.

Hydrát metanu, který se nachází ve všech mělkých mořích, se stává obrovským potenciálem přírodních zdrojů pobřežních států, které dosud musely dovážet zemní plyn. Je to šance zejména pro evropské země k podpoře hospodářského růstu a snížení vlivu Ruska a Blízkého východu možností získání této levnější energie. Tato těžba by také byla vhodnější variantou pro evropské státy než  vrtání a používání chemikálií do zásobišť břidlice v sousedství obydlených ploch.

Fagus, ve spolupráci s dalšími dodavatelskými firmami, se účastnily při navrhování a vývoji kompresorové stanice. První stanice byla kompletně sestavena, testována a zase demontována před dopravou na staveniště.Skutečná konečná montáž se bude konat v červnu 2013 a Fagus pošle na místo svou montážní skupinu. Věříme, že tato modulární koncepce bude úspěšně používána po celém světě, a přinese naší společnosti spoustu zajímavých realizací.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS