[ FAGUS a.s. ]

Gymnazium Garching pro téměř 2000 studentů

Po více než dvouletém jednání bylo 26.3.2010 rozhodnuto o výstavbě nové budovy gymnázia v Garchingu. Součástí tohoto projektu je jednak odstranění staré již nevyhovující budovy, provizorní budova z modulů a výstavba zcela nové budovy.

Právě na výstavbě provizorní budovy se podílela firma Fagus dodávkou a montáží 472 kontejnerových modulů, což znamená největší projekt co do počtu v její dosavadní historii.

Samotné rozměry budovy jsou fascinující, celková délka 150 metrů a 4 trakty vybíhající z hlavního bloku o vlastní délce každý 50 metrů. Mezi těmito trakty se nacházejí zčasti zelené a zčásti zaasfaltované dvory, kde mohou žáci trávit přestávky mezi vyučováním.

Na rozloze cca. 8 134 m2 se tak nachází 70 tříd a laboratoří, které splňují veškeré požadavky pro vyučování na vyšších stupních, stejně tak dostatečné množství sanitárních místností a únikových cest.

Jak lze poznat z fotek, samotná příprava podkladu, základových betonových dílů a vůbec celá výstavba byla něčím výjimečným jak pro samotné montéry, tak i pro lidi z blízkého okolí, kteří byli v rámci nutnosti vybudovat novou autobusovou zastávku u tohoto „přechodného“ gymnázia obětovat parkovací místa, aby studenti mohli bezpečně dojíždět.

Vzhledem k době realizace projektu kontejnerové sestavy – cca. 5 měsíců od objednávky do nástupu prvních studentů – by byla výstavba klasické zděné budovy ve stejném rozsahu nemožná. Tato zakázka tak plně prověřila veškeré výrobní, montážní a logistické možnosti firmy FAGUS.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS