[ FAGUS a.s. ]

Georadis Brno

Projekční kancelář Uniport z Brna nás oslovila s nabídkou postavit moderní administrativní a provozní sídlo firmy Georadis a.s., jejímž stěžejním programem jsou návrhy přístrojů pro detekci ionizujícího záření, determinaci jeho zdrojů a stanovování intenzity.

Řada téměř třiceti přístrojů, které skupina navrhovala pro firmy v Kanadě, USA a České republice, z nichž některé se staly světovými standardy, patří k chloubě jejich pracovníků.

Pro realizaci projektu si projektanti přizvali také pražské architektonické Studio Acht, které má bohaté zkušenosti se stavbami nejen v České republice, ale také v Nizozemí, kde má studio také svou pobočku. Koncepce stavby odpovídá zaměření investora – industriální styl s moderním designem. Konstrukce ocelového rámu zůstala zachována, zaoblení ohýbaných hran bylo zvenku nahrazeno ostrými úhly, spoje svařovaných profilů byly zatmeleny a zabroušeny, takže vodorovné a svislé linie rámů působí dojmem, jakoby by byly z jednoho kusu železa.

Výplně otvorů tvoří hliníková okna s pevným zasklením, kombinovaná s dřevěnými otevíravo/sklopnými částmi. Výrazným designovým prvkem celé stavby je vzdušné řešení komunikačních prostor v 2.NP, kde jsou jednotlivé místnosti oddělené skleněnými stěnami. 

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS