[ FAGUS a.s. ]

Studentské koleje v norském Alesundu

Univerzita v Alesundu (Aalesund University College – www.hials.no) získala v loňském roce finanční prostředky na vybudování nových ubytovacích kapacit pro studenty. Naše společnost zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku pěti bloků pro přibližně 90 studentů a mladých rodin s dětmi.

Tato stavba je unikátní v mnoha směrech: použili jsme 3,4 široké moduly o délce necelých 7 m, abychom byli schopni postavit každý jednotlivý pokoj včetně koupelny v hotovém stavu již v našem výrobním závodě, připravili jsme kombinované centrální teplovodní topení s el. podlahovým vytápěním, veškeré rozvody vody jsme realizovali v požadovaném provedení s ochranou proti úniku vody do stěn, venkovní fasády jsme navrhli v kombinaci hliníkových kazet a severského smrku a všechny terasy a schodiště jsme pokryli betonovými dlaždicemi.

Tento náročný projekt představoval několikaměsíční intenzívní přípravu a plánování všech činností. Samotná stavba trvala přibližně 2,5 měsíce. Od srpna 2011 již koleje plně slouží studentům univerzity.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS