[ FAGUS a.s. ]

Nové kanceláře Container Care ve švédském Göteborgu

Obchodní partner Fagusu v Dánsku, firma Pro-trans, nás požádala o stavbu nových kancelářských prostor pro svou dceřinnou společnost Container Care v Göteborgu.

Budova byla postavena během 6ti týdnů přímo na břehu moře poblíž jednoho z göteborgských trajektových přístavů.  Architektura budovy včetně řešení venkovní fasády odpovídá jak materiálově, tak barevně prostředí, ve kterém je stavba umístěna.

V tomto případě byla použita odvětraná fasáda od dánského výrobce Cembrit, která se vyznačuje velkou materiálovou a barevnou stálostí, vhodnou do přímořského prostředí. Panely se aplikují na podkladní rošt, montáž vyžaduje přesné usazení vzhledem k přiznaným spárám a viditelným nýtům, které musí být umístěny v pravidelných vzdálenostech. Střecha je spádovaná k jedné straně, svody dešťové vody jsou umístěny v zadní části budovy, aby nerušily pohledovou stranu. V budově je řešena klimatizace stropními integrovanými klimatizačními jednotkami. Stavba měla po dokončení velký ohlas, v göteborgském tisku dokonce vyšel článek s fotografiemi.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS