[ FAGUS a.s. ]

Administrativní budova v Hamburgu

Na konci srpna 2013 jsme úspěšně předali kancelářskou budovu, postavenou na severním pobřeží. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které panují v této části Německa, jsme pro stavbu museli použít velmi specifické materiály. Prefabrikované moduly splňují požadavky na zatížení větrem ve tř.IV, tj. Windklasse IV, a samozřejmostí je také odolnost proti slané vodě, takže byly použity pouze speciální nátěrové hmoty a materiály.

Fasáda, okna a prosklení odpovídaly plně požadavkům. Jen tloušťka skla byla 40 mm! Jako ochrana proti slunečnímu záření byla použita přírodní izolace v kombinaci s reflexní vrstvou, aplikovanou na skle. Dominantou tohoto objektu je zcela prosklené atrium.

Budova má také kompletní řešení ochrany proti vloupání, s použitím pohybových čidel a detektorů proti rozbití skel. Administrativní komplex je rozdělen do více bloků, a každý blok má vlastní okruh pro řízený vstup.

Celková stavba o výměře 2.500 m2 byla dodána na klíč včetně základů, inženýrských sítí, rozvodů pro datové sítě, systémů zabezpečení a nábytku během pouhých 2 měsíců.

Vzhledem k tomu, že zákazník požadoval obsadit a užívat některé místnosti již v průběhu stavby, Fagus přednostně dokončil část budovy ihned po začátku montáže, přesně podle přání zákazníka.

Potřebujete poradit ? ZEPTEJTE SE NÁS