„Do srpna roku 2013 by mělo mít 39 % dětí do 3 let jisté místo v předškolních zařízeních v německém Kolíně nad Rýnem. Stanovený cíl vyvolal stavební boom těchto budov…“ (viz http://www.kbdonline.de/Flipbooks/ 2013_06/index.html, strana 10-11)

Mateřské školky v Kolíně nad Rýnem

Začátkem tohoto roku jsme dodali první moduly pro projekt administrativní budovy pro reklamní agenturu, která se specializuje na velkoformátový tisk reklam, billboardů apod.

Vertical Koln

Nově postavená kancelářská budova pro firmu Krone specializující se na výrobu kamionových návěsů se nachází nedaleko Severního moře ve městě Werlte v Dolním Sasku.

Krone Werlte

Fagus se stal dodavatelem modulárního systému pro kompresorové stanice, které by chtěl indonéský investor realizovat na celém světě pro těžbu hydrátu metanu. První projekt je realizován na platformě v moři u Baku v Ázerbájdžánu.

Kompresorová stanice

Kontejnery byly vyrobené pro lyžařské středisko Jasná. Jedná se o dočasné řešení občerstvení a sociálního zázemí u vrcholové stanice nové lanovky Funitel, která spojuje sever a jih Chopku. Největší výzvou této zakázky byla bezpečná přeprava na místo určení.

Lyžařské středisko Jasná

Fagus odstartoval aktivity v Grónsku v říjnu 2012 výstavbou obchodu se sklady v osadě Niaqornat na západním pobřeží Grónska v Baffin bay. Niaqornat je původní osada, která má přibližně 50 domů. Obyvatelé se živí lovem ryb, které zpracovávají a posílají do obchodní sítě jak v Grónsku, tak v Evropě a Americe.

Grónská mise zahájena!

Znovu po deseti letech jsme se znovu prosadili při projektu modulové stavby pro tentýž farmaceutický podnik v belgickém Rixensartu, kde se nachází výzkumná pracoviště i kanceláře.

Výzkumné laboratoře v Belgii

Další projekt předškolního zařízení na bázi modulů byl úšpěšně předán do užívání začátkem měsíce října. Jedná se o školku pro přibližně 40 dětí.

Mateřská škola Freital, Leßkestrasse

Nedávno jsme dokončili v Německu stavbu další soukromé školky jako rozšíření stávající masivní budovy. Postupně zde najde místo 60 až 75 dětí, které se nastěhují do vedle stojící renovované staré vily spojené proskleným průchodem s dvoupatrovou sestavou z našich modulů

Mateřská škola v Kolíně nad Rýnem

Další zdařilý projekt předškolního zařízení jsme před časem dokončili v nedaleké Hvozdné, která se nachází ca.5 km od sídla naší firmy.

Rozšíření prostor pro základní a mateřskou školu

Projekční kancelář Uniport z Brna nás oslovila s nabídkou postavit moderní administrativní a provozní sídlo firmy Georadis a.s., jejímž stěžejním programem jsou návrhy přístrojů pro detekci ionizujícího záření, determinaci jeho zdrojů a stanovování intenzity.

Georadis Brno

Jak již samotný název napovídá, jednalo se o obnovu celé budovy, která slouží jako zázemí fotbalového klubu SK Podkopná Lhota. Realizací projektu vyřešil žadatel tíživou situaci nevyhovujícího zázemí.

Fotbalové kabiny - Podkopná Lhota

Po více než dvouletém jednání bylo 26.3.2010 rozhodnuto o výstavbě nové budovy gymnázia v Garchingu. Součástí tohoto projektu je jednak odstranění staré již nevyhovující budovy, provizorní budova z modulů a výstavba zcela nové budovy.

Gymnazium Garching pro téměř 2000 studentů

Trefnější snad ani název nemohl být. Koneckonců byl vybrán samotnými zaměstnanci, a tak od srpna zde skotačí a hrají si děti předškolního věku, kde je možné umístit do opatrování již šestiměsiční batolata.

„Maltézští tuláčci“ – tak se jmenuje nová firemní školka Maltézské nemocnice Sv.Anny v Duisburgu

Nápad postavit prodejnu a současně dílnu z prefabrikovaných modulů měla jedna firma zabývající se prodejem (nejen) pracovního oblečení, která rovněž umí tyto oděvy opatřit firemním logem.

Prodejna a vyšívací dílna Altenburg

Pod pojmem „nájemní kontejner“ si asi většina z nás představí prázdnou šatnu nebo kancelář, která je k vidění téměř na každé stavbě. Toto provedení však absolutně nesplňuje přání některých zákazníků, kteří sice potřebují přechodně vyřešit nedostatek kancelářských prostor, ale zároveň kladou důraz na reprezentativnost budovy a očekávají vyšší komfort stejně jako dobré izolační vlastnosti.

I nájmové kontejnery mohou splňovat požadavky moderní architektury

Univerzita v Alesundu (Aalesund University College – www.hials.no) získala v loňském roce finanční prostředky na vybudování nových ubytovacích kapacit pro studenty. Naše společnost zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku pěti bloků pro přibližně 90 studentů a mladých rodin s dětmi.

Studentské koleje v norském Alesundu

V roce 2010 jsme postavili menší prodejnu pečiva s provozem v areálu Fakultní nemocnice v Brně- Bohunicích. Vedení nemocnice stanovilo přesné podmínky pro vzhled a velikost prodejny, které jsme museli dodržet.

Prodejna a pekárna CROCUS v Brně-Bohunicích

I v kontejnerové sestavě lze bez problémů provozovat zubařskou praxi v příjemném prostředí, jak dokazuje další námi postavená budova v německém Geseke.

Zubní ordinace v Geseke, Německo

Tato stavba je příkladem moderního řešení kancelářských prostor a ukazuje pestrou škálu barevného i materiálového řešení pohledové fasády.

Veolia - moderní řešení kancelářské budovy

Vedení radnice v norském Birkelandu bylo nuceno vyřešit problém s nedostatkem místa pro nové školáky z města a okolí během několika měsíců – od zápisu prvňáčků do zahájení nového školního roku. Fagus tuto dvoupodlažní budovu se střechou dokázal postavit během jednoho měsíce.

Nová škola v norském Birkelandu

Švýcarský podnik s více než stoletou tradicí, který se zabývá recyklací materiálů, rozšiřuje v současné době svůj provoz o druhé recyklační centrum. Firma FAGUS spolu se švýcarskou partnerskou firmou získala zakázku na kancelářskou budovu, která slouží zároveň jako spediční centrum a současně i jako váha.

Provozní zázemí firmy Hügler v Birmensdorfu

Použitím otevřeného prostoru vstupní haly a pochůzné galerie včetně použití exkluzivních obkladových a podlahových materiálů bylo dosaženo atraktivního vzhledu budovy.

Administrativní budova Wuppertal

Mnohá města a vesnice se v současnosti potýkají s nedostatkem kapacity pro umístění dětí do škol a mateřských škol. Reagovat na zvýšený počet přihlášek koncem školního roku na rok další, kdy jsou k možné výstavbě v podstatě k dispozici pouze prázdninové měsíce, je pro zřizovatele těchto zařízení téměř nemožné.

Přístavba mateřské školy v Halenkovicích

Čas od času se objeví projekt, který není v celkovém objemu výroby firmy nijak významný, ale může být zajímavou konstrukční a designovou výzvou pro naše technology.

Nová pokladna u haly Rondo v Brně

Stále náročnější požadavky architektů na vzhled budov a technickou náročnost se naplno projevily u kontejnerové sestavy, kterou jsme nedávno dokončili.

Nová kancelářská budova Minden

Tak s touto otázkou si lámalo hlavu nejedno univerzitní centrum v zemi tulipánu, sýru a „bojovníků s mořem“...

Jak udržet zázemí pro studenty v nizozemských univerzitních městech?

Přední evropská farmaceutická firma, zabývající se přípravky na hubnutí, se rozhodla realizovat výstavbu kancelářských prostor z kontejnerovému systému.

Administrativní budova v Aschaffenburgu

Stavba, která byla dokončena v únoru 2009, působí z exteriéru i interiéru velmi zdařile i po architektonické stránce.

Administrativní budova v Trige, Dánsko

V říjnu 2009 jsme dokončili prodejnu sportovních potřeb v Ostravě- Porubě. Budova je umístěna vedle frekventované komunikace mezi Ostravou a Porubou, kterou denně projede až 30 tis. aut, a tak samotný průběh stavby vyvolal velkou pozornost již po zahájení.

TotalSport Ostrava

V dánské Kodani jsme postavili pavilon k výstavě Nordhavn – město budoucnosti, která se bude konat v průběhu světové konference o klimatu v prosinci 2009. Vítězný návrh architektonické kanceláře MAPT jsme postavili v průběhu tří dnů.

Nordhavn - město budoucnosti

Srub z kontejnerů

ZOO Lešná

Nová stavba Sportovní akademie se v areálu Eltodo Novodvorská na Praze 4 otevřela teprve nedávno a výraznou mírou se na ní podílely i moduly z produkce firmy Fagus Slušovice.

Sportovní centrum DOMYNO

TV Studio přímo na stadionu

TV Studio na stadionu Odense OB v Dánsku

Naše firma staví i v hodně exotických zemích, ke kterým Pákistán rozhodně patří.

Budova nizozemského velvyslanectví v Pákistánu

Norsko – krásná příroda, rybolov, příjemní lidé. Takové představy se nám vybaví při zmínce o této zemi. A na sever Norska, do panenské přírody, směřují každoročně lidé za nezapomenutelnými zážitky při svých cestách za poznáním.

Ubytovna pro zaměstnance rekreačního resortu za polárním kruhem