Reference

Fagus se stal dodavatelem modulárního systému pro kompresorové stanice, které by chtěl indonéský investor realizovat na celém světě pro těžbu hydrátu metanu. První projekt je realizován na platformě v moři u Baku v Ázerbájdžánu.

Kompresorová stanice

Kontejnery byly vyrobené pro lyžařské středisko Jasná. Jedná se o dočasné řešení občerstvení a sociálního zázemí u vrcholové stanice nové lanovky Funitel, která spojuje sever a jih Chopku. Největší výzvou této zakázky byla bezpečná přeprava na místo určení.

Lyžařské středisko Jasná

Fagus odstartoval aktivity v Grónsku v říjnu 2012 výstavbou obchodu se sklady v osadě Niaqornat na západním pobřeží Grónska v Baffin bay. Niaqornat je původní osada, která má přibližně 50 domů. Obyvatelé se živí lovem ryb, které zpracovávají a posílají do obchodní sítě jak v Grónsku, tak v Evropě a Americe.

Grónská mise zahájena!

Znovu po deseti letech jsme se znovu prosadili při projektu modulové stavby pro tentýž farmaceutický podnik v belgickém Rixensartu, kde se nachází výzkumná pracoviště i kanceláře.

Výzkumné laboratoře v Belgii

Další projekt předškolního zařízení na bázi modulů byl úšpěšně předán do užívání začátkem měsíce října. Jedná se o školku pro přibližně 40 dětí.

Mateřská škola Freital, Leßkestrasse

Nedávno jsme dokončili v Německu stavbu další soukromé školky jako rozšíření stávající masivní budovy. Postupně zde najde místo 60 až 75 dětí, které se nastěhují do vedle stojící renovované staré vily spojené proskleným průchodem s dvoupatrovou sestavou z našich modulů

Mateřská škola v Kolíně nad Rýnem

Další zdařilý projekt předškolního zařízení jsme před časem dokončili v nedaleké Hvozdné, která se nachází ca.5 km od sídla naší firmy.

Rozšíření prostor pro základní a mateřskou školu

Projekční kancelář Uniport z Brna nás oslovila s nabídkou postavit moderní administrativní a provozní sídlo firmy Georadis a.s., jejímž stěžejním programem jsou návrhy přístrojů pro detekci ionizujícího záření, determinaci jeho zdrojů a stanovování intenzity.

Georadis Brno

Jak již samotný název napovídá, jednalo se o obnovu celé budovy, která slouží jako zázemí fotbalového klubu SK Podkopná Lhota. Realizací projektu vyřešil žadatel tíživou situaci nevyhovujícího zázemí.

Fotbalové kabiny - Podkopná Lhota

Po více než dvouletém jednání bylo 26.3.2010 rozhodnuto o výstavbě nové budovy gymnázia v Garchingu. Součástí tohoto projektu je jednak odstranění staré již nevyhovující budovy, provizorní budova z modulů a výstavba zcela nové budovy.

Gymnazium Garching pro téměř 2000 studentů

Trefnější snad ani název nemohl být. Koneckonců byl vybrán samotnými zaměstnanci, a tak od srpna zde skotačí a hrají si děti předškolního věku, kde je možné umístit do opatrování již šestiměsiční batolata.

„Maltézští tuláčci“ – tak se jmenuje nová firemní školka Maltézské nemocnice Sv.Anny v Duisburgu

Nápad postavit prodejnu a současně dílnu z prefabrikovaných modulů měla jedna firma zabývající se prodejem (nejen) pracovního oblečení, která rovněž umí tyto oděvy opatřit firemním logem.

Prodejna a vyšívací dílna Altenburg

Pod pojmem „nájemní kontejner“ si asi většina z nás představí prázdnou šatnu nebo kancelář, která je k vidění téměř na každé stavbě. Toto provedení však absolutně nesplňuje přání některých zákazníků, kteří sice potřebují přechodně vyřešit nedostatek kancelářských prostor, ale zároveň kladou důraz na reprezentativnost budovy a očekávají vyšší komfort stejně jako dobré izolační vlastnosti.

I nájmové kontejnery mohou splňovat požadavky moderní architektury

Univerzita v Alesundu (Aalesund University College – www.hials.no) získala v loňském roce finanční prostředky na vybudování nových ubytovacích kapacit pro studenty. Naše společnost zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku pěti bloků pro přibližně 90 studentů a mladých rodin s dětmi.

Studentské koleje v norském Alesundu

V roce 2010 jsme postavili menší prodejnu pečiva s provozem v areálu Fakultní nemocnice v Brně- Bohunicích. Vedení nemocnice stanovilo přesné podmínky pro vzhled a velikost prodejny, které jsme museli dodržet.

Prodejna a pekárna CROCUS v Brně-Bohunicích

I v kontejnerové sestavě lze bez problémů provozovat zubařskou praxi v příjemném prostředí, jak dokazuje další námi postavená budova v německém Geseke.

Zubní ordinace v Geseke, Německo

Tato stavba je příkladem moderního řešení kancelářských prostor a ukazuje pestrou škálu barevného i materiálového řešení pohledové fasády.

Veolia - moderní řešení kancelářské budovy

Vedení radnice v norském Birkelandu bylo nuceno vyřešit problém s nedostatkem místa pro nové školáky z města a okolí během několika měsíců – od zápisu prvňáčků do zahájení nového školního roku. Fagus tuto dvoupodlažní budovu se střechou dokázal postavit během jednoho měsíce.

Nová škola v norském Birkelandu

Švýcarský podnik s více než stoletou tradicí, který se zabývá recyklací materiálů, rozšiřuje v současné době svůj provoz o druhé recyklační centrum. Firma FAGUS spolu se švýcarskou partnerskou firmou získala zakázku na kancelářskou budovu, která slouží zároveň jako spediční centrum a současně i jako váha.

Provozní zázemí firmy Hügler v Birmensdorfu

Použitím otevřeného prostoru vstupní haly a pochůzné galerie včetně použití exkluzivních obkladových a podlahových materiálů bylo dosaženo atraktivního vzhledu budovy.

Administrativní budova Wuppertal

Mnohá města a vesnice se v současnosti potýkají s nedostatkem kapacity pro umístění dětí do škol a mateřských škol. Reagovat na zvýšený počet přihlášek koncem školního roku na rok další, kdy jsou k možné výstavbě v podstatě k dispozici pouze prázdninové měsíce, je pro zřizovatele těchto zařízení téměř nemožné.

Přístavba mateřské školy v Halenkovicích

Čas od času se objeví projekt, který není v celkovém objemu výroby firmy nijak významný, ale může být zajímavou konstrukční a designovou výzvou pro naše technology.

Nová pokladna u haly Rondo v Brně

Stále náročnější požadavky architektů na vzhled budov a technickou náročnost se naplno projevily u kontejnerové sestavy, kterou jsme nedávno dokončili.

Nová kancelářská budova Minden

Tak s touto otázkou si lámalo hlavu nejedno univerzitní centrum v zemi tulipánu, sýru a „bojovníků s mořem“...

Jak udržet zázemí pro studenty v nizozemských univerzitních městech?

Přední evropská farmaceutická firma, zabývající se přípravky na hubnutí, se rozhodla realizovat výstavbu kancelářských prostor z kontejnerovému systému.

Administrativní budova v Aschaffenburgu

Stavba, která byla dokončena v únoru 2009, působí z exteriéru i interiéru velmi zdařile i po architektonické stránce.

Administrativní budova v Trige, Dánsko

V říjnu 2009 jsme dokončili prodejnu sportovních potřeb v Ostravě- Porubě. Budova je umístěna vedle frekventované komunikace mezi Ostravou a Porubou, kterou denně projede až 30 tis. aut, a tak samotný průběh stavby vyvolal velkou pozornost již po zahájení.

TotalSport Ostrava

V dánské Kodani jsme postavili pavilon k výstavě Nordhavn – město budoucnosti, která se bude konat v průběhu světové konference o klimatu v prosinci 2009. Vítězný návrh architektonické kanceláře MAPT jsme postavili v průběhu tří dnů.

Nordhavn - město budoucnosti

Srub z kontejnerů

ZOO Lešná

Nová stavba Sportovní akademie se v areálu Eltodo Novodvorská na Praze 4 otevřela teprve nedávno a výraznou mírou se na ní podílely i moduly z produkce firmy Fagus Slušovice.

Sportovní centrum DOMYNO

TV Studio přímo na stadionu

TV Studio na stadionu Odense OB v Dánsku

Naše firma staví i v hodně exotických zemích, ke kterým Pákistán rozhodně patří.

Budova nizozemského velvyslanectví v Pákistánu

Norsko – krásná příroda, rybolov, příjemní lidé. Takové představy se nám vybaví při zmínce o této zemi. A na sever Norska, do panenské přírody, směřují každoročně lidé za nezapomenutelnými zážitky při svých cestách za poznáním.

Ubytovna pro zaměstnance rekreačního resortu za polárním kruhem

Obchodní partner Fagusu v Dánsku, firma Pro-trans, nás požádala o stavbu nových kancelářských prostor pro svou dceřinnou společnost Container Care v Göteborgu.

Nové kanceláře Container Care ve švédském Göteborgu

Nedávno byla předána do užívání správní budova pro pobočku spediční firmy DHL v Německu, jež je součástí koncernu Deutsche Post.

Správní budova spediční služby DHL

V dubnu 2008 jsme dokončili patrovou stavbu sídla firmy ŽSD v Brně-Modřicích o zastavěné ploše 385 m².

Administrativní budova ŽSD Brno v Modřicích